Projektowanie i tworzenie stron internetowych

Jak różnią się projektowanie stron internetowych i tworzenie stron internetowych

Oto różnica między projektowaniem i tworzeniem stron internetowych

Ten temat jest za stary, ale nie zmienia jego istnienia w sieci. Nadal ludzie rozważają projektowanie stron internetowych i tworzenie stron internetowych na takich samych zasadach. Ale to nieprawda, oba są zbyt różne w dziedzinie projektowania i rozwoju. Zobaczmy więc, jak się różnią.

Definicja

Projektowanie stron internetowych to widok strony internetowej po stronie klienta. Zasadniczo reprezentuje proces projektowania witryny lub struktury witryny i często zawiera elementy wizualne na stronie internetowej i odbywa się to za pomocą programu graficznego, takiego jak Adobe Photoshop, Macromedia Fireworks, Corel Draw itp., I zapewnia strukturę wyglądu i wygląd strony internetowej. Obejmuje układ, nawigację i kolory strony internetowej. A kto projektuje stronę internetową, nazywa się projektantem stron internetowych. Tworzenie stron internetowych jest zapleczem strony. To oprogramowanie w zapleczu przekształca piękny design w dobrze działającą i profesjonalną stronę internetową, co oznacza, że ​​strony internetowe wymagają logowania, oferują użyteczne narzędzia dla użytkowników, zapewniają pewną elastyczność klientom, takim jak koszyk lub płatności online, więc to wszystko koduje lub programowanie wykonane przy tworzeniu stron internetowych. I kto robi to programowanie, nazywa się web developer.

Różnica między projektowaniem a tworzeniem stron internetowych

Projektowanie stron internetowych jest jedyną graficzną reprezentacją strony internetowej, która nie zawiera żadnego kodu, w którym tworzenie stron internetowych polega na kodowaniu w celu wykonania wszystkich zapytań strony internetowej i zwykle służy do opisu programowania wymaganego do zbudowania „zaplecza” strony internetowej.

Tworzenie stron internetowych służy do wyjaśniania wszelkich stylów sieciowych opartych na bazie danych przy użyciu potężnych dialektów skryptowych, takich jak PHP, ASP, ASP.NET i Coldfusion. Chroni także styl i wzrost źródła danych. Fraza może być również używana do skryptów po stronie klienta, takich jak JavaScript i Kawa. A projektant stron internetowych będzie miał dobrobyt informacji i ćwiczeń przy użyciu nie tylko HTML, ale także CSS, JavaScript i innych ofert projektowych, takich jak Photoshop, Fireworks i Display, żeby wymienić tylko kilka.

Narzędzia do projektowania stron internetowych

Projektanci stron internetowych używają oprogramowania takiego jak Photoshop, Flash i Fireworks. Będą również mieli doskonałe informacje operacyjne na temat typografii, koncepcji kolorów i dostępności w Internecie.

Narzędzia do tworzenia stron internetowych Programiści stron internetowych będą korzystać z szeregu narzędzi programistycznych, takich jak ASP, JavaScript, XML i SQL. Istnieje wiele innych, a nowe zasoby cały czas są projektowane. Na przykład aplikacje mobilne mają duże zapotrzebowanie na projektantów posiadających odpowiednie informacje.

I w Last live przykład tego tematu autorstwa WordPress. W WordPress wybierasz inny motyw, jakim jest projektowanie stron internetowych, które obejmuje tylko kolory, kolumny, czcionki, nawigację i tytuły. Po wybraniu motywu WordPress możesz dodać więcej funkcji do swojej witryny, korzystając z widżetów i wybierając wtyczki, które są po prostu tworzeniem stron internetowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o projektowanie stron internetowych, czy tworzenie stron internetowych, bez różnicy obu stron nie można ukończyć, więc obie mają własne znaczenie z różnicami.